20.1.2015

מערכות vrf כחלק מפיתרון לחיסכון בחשמל


כאשר מדובר בעלויות של חשמל הסובלים הגדולים ביותר הם המפעלים אשר מעבר למכונות ייצור שצריכות לעבוד יום וליל לקיום המפעל קיימות מאידך מערכות אחרות, שונות בתכלית, אשר זוללות חשמל ולעיתים שלא בצדק וזה קורה בדרך כלל בגלל מערכות מיושנות בעלות תקלות רבות ולא נוחות לתפעול. במקרה של מפעלים גדולים מדובר על מערכות מיזוג אויר תעשייתי מיושנות אשר מכורח העבודה נחוצות, אך בכלל לא חסכוניות. בשביל לפתור את הבעיה הזו נוצרו מערכות vrf אשר כבר מוכח שהן יעילות, חסכוניות וקלות לתפעול. נתונים שנלקחו מהשטח מוכיחים חד משמעית כי מערכות vrf חוסכות עד חמישים אחוז מצריכת החשמל הכללית של המפעל. נכון שהתקנתה של מערכת כזו כרוכה בעלות מאד יקרה, אך אם עושים חישוב לטווח ארוך של ההוצאה לעומת החיסכון בחשמל כל חודש התוצאה היא שהשקעה הזו מחזירה את עצמה מהר והמפעל נשאר עם רווח נקי מהחיסכון שהיא יוצרת לו בצריכת החשמל.

אחת ויחידה
אחת החברות המתמחה בהתקנת מערכות כאלו בארץ היא "הצבי קירור ומיזוג אויר" שמאחוריה כבר שנים רבות של התקנת מערכות vrf למפעלים שונים ברחבי הארץ ורזומה של אחת החברות המקצועיות בתחום. התקנת מערכת כזו דורשת תכנון מוקדם שכן יש צורך בשינויים מבניים בתוך המפעל. המערכת כוללת מדחס חיצוני גדול, יחידות מאיידים על פי הצורך וצנרת מים ארוכה ומסועפת. בשביל להצליח במשימה הזו צריך ידע רב וניסיון בהנדסה ותכנון וחברה הזו מצטיינת במיוחד.

השיטה

הבעיה המרכזית שהייתה במערכות המיזוג התעשייתיות הקודמות שאי אפשר היה לווסת את הטמפרטורה למשהו קבוע ונעים, היה צורך כל פעם לכוון ולשנות את הטמפרטורה בהתאם למקום ולאנשים ששהו באותו אזור במפעל, התלונה העיקרית הייתה או שקר מידי או שחם מידי, מתוך שכך, השינויים התכופים בכיוון הטמפרטורה הביא לתקלות רבות שדרש הבאת טכנאי וצוות כולל חלקי חילוף והיה נגמר לא פעם בפגיעה כלכלית חמורה במפעל. הנפלא במערכת החדשה שבדיוק בבעיה הזו היא מטפלת, היא מצליחה לווסת את הטמפרטורה בחלל החדר לטמפרטורה אחידה בכל החלל לאורך כל שעות העבודה, החדר לא מתקרר מידי ולא מתחמם מידי. כל זה קורה בזכות מדחס מאד גדול שמשנה את תפוקתו בהתאם ליחידות הפנימיות. במקום להשתמש בגז השימוש נעשה במים וכל זה מאפשר שעבודת המערכת תהיה שקטה יותר, בניגוד למזגנים אחרים שמרעישים ללא סוף. יתרונות נוספים של המערכת הזו הם: היחידות מגיעות במספר ובסוגי דגמים שונים כך שאפשר יהיה להתאים ולהציב אותם בכל מקום במפעל מבלי לפגוע יתר על המידה במבנה. ניתן עם הזמן להוסיף או לגרוע יחידות מה שלא אפשרי במערכות המיזוג הישנות. אין ספק שזוהי המילה האחרונה במיזוג אוויר תעשייתי והיא כבר מחוללת מהפכה בתחום התעשייה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה