18.10.2018

שימוש ביתי בצ'ילרים
הצ'ילר הוא אחד המוצרים הכי יעילים שיש ואם תרכשו אחד כזה לבית צפויה לכם חוויה נהדרת במשך שנים רבות של בית קריר. זה הזמן להבין מה זה בכלל הצ'ילר וכיצד הצ'ילרים מצליחים להיות יעילים כל כך, כאשר יש מגוון רחב של פתרונות קירור בימינו אך הצ'ילר מתברג בין הפתרונות הטובים ביותר.

כיצד הצ'ילר תורם למתאר הביתי?


הצ'ילר הוא למעשה מתקן יחסית קטן שאמור לקרר את הבית. כיצד הוא אמור לקרר את הבית? הצ'ילר פועל על ידי גז ממש כמו מזגן אך בשונה מהמזגן, הוא מקרר מים שזורמים בצינורות מסביב לבית כאשר הקור עובר אל האוויר בנקודות שונות בבית. מערכת מיזוג אוויר פועלת כך שצינור מים אחד נמצא בסמוך לפתח האוורור וכך למעשה האוויר שנפלט מהמזגן נפלט קר. הצ'ילר מבצע את הפעולה הזו בכל היקף הבית ולכן האווירה שמתקבלת היא אווירה צוננת ושונה מאשר האווירה שמתקבלת אחרי הפעלת המזגן. הפעלה זו נחשבת להרבה יותר חסכונית ולהרבה יותר נעימה.

מה שונה בצ'ילרים לשימוש ביתי?


צ'ילרים לשימוש ביתי בדרך כלל יהיו הרבה יותר קטנים מאשר הצ'ילרים שמשומשים במגזר התעשייתי הוא העסקי. בסופו של דבר המגזר הפרטי צריך לקרר אזורים הרבה יותר קטנים ולכן אין צורך בתפוקת עבודה מאסיבית כמו שמספק צ'ילר גדול וחזק, ולכן הוא גם יהיה הרבה יותר יעיל מבחינה אנרגטית. חשוב לזכור שצ'ילרים שמשומשים במגזר הפרטי גם יהיו בדרך כלל הרבה יותר זולים אם כי ביחס לתפוקת העבודה יכול להיות שהמחיר שהמפעלים ישלמו על צ'ילרים תעשייתיים יהיה משתלם יותר.


כמה עולים צ'ילרים לשימוש ביתי?        


צ'ילר לשימוש ביתי יכול לעלות החל מ-2000 שקלים ואף להגיע למחירים גבוהים מאוד של מעל 10 אלף שקלים. הצ'ילר אינו מוצר זול והוא עולה כמעט כמו מזגן ולמעשה חלק מהצ'ילרים יהיו אף יקרים יותר. בכל מקרה צריך לזכור שהפעולה החסכונית שלו לצורך קירור הבית תהפוך את הרכישה למשתלמת בכל מקרה וחשוב רק לבחור בחברה מקצועית ומנוסה שתעניק לכם את השירות הכי טוב שיש. כמובן שיש צורך לבצע סקר שוק מעמיק לפני שבוחרים בצ'ילר הבא שלכם.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה